Republika Srbija od 2012. godine proslavlja svakog 11. novembra „Dan primirja“. Širom sveta ovaj dan se slavi kao Dan primirja u Prvom svetskom ratu. Te 1918. godine u 11.00 časova u specijalnom vagonu maršala Foša u šumi Kompjenj u Francuskoj, sile Antante i Nemačka su okončale sukob. Kasnije je Versajskim mirom 28. juna 1919. godine zvanično završen i Prvi svetski rat.
Kao simbol ovog praznika u Srbiji se koristi cvet „Natalijine ramonde“, poznat kao cvet feniks, koji i kada se osuši može da oživi. Simbolika ponovnog rađanja je jasna, Srbija je uspela da se oporavi nakon velikog stradanja u „Velikom ratu“. Osim ramonde, u amblemu se nalazi i motiv trake Albanske spomenice, koja se nalazi iznad cveta. Ovaj amblem se nosi na reveru u sedmici koja prethodi prazniku, kao i na sam dan praznika.
Biljku je 1884. godine u okolini Niša otkrio doktor Sava Petrović, dvorski lekar kralja Milana Obrenovća. Zajedno sa Josifom Pančićem opisao je ovu vrstu i dao joj ime po kraljici Nataliji. Osim u Srbiji, Natalijina ramonda raste još samo u Grčkoj i Makedoniji, odnosno na planini Nidže, čiji je najviši vrh Kajmakčalan, poprište najžešćih borbi na Solunskom frontu tokom Prvog svetskog rata.
W.B.R.C. tim želi da skrene pažnju šire javnosti na ono što ovaj praznik predstavlja za Republiku Srbiju, a naročito za pripadnike Vojske Srbije, ponosne naslednike Srpske Vojske iz Velikog rata, koja se kao feniks uzdigla iz pepela i na južnom frontu (Solunskom) probila linije sila osovine i ubrzala završetak rata i pobedu saveznika.
Živela Srbija!!!